Ha nem jelenik meg a videó, kattints ide:
Dadogás felnőttkorban – mi lesz belőled?
A videóban azt az emberek által gyakran feltett „jószándékú” kérdést próbálom érzékeltetni, mikor megkérdezik tőled, ezzel a dadogással vajon, hogy fogsz boldogulni a munka világában?
Fiatal dadogók is nagy dilemmában vannak, milyen szakmát tanuljanak, mit válasszanak, amiben meg tudják mutatni a képességeiket. Ahol teljes értékű emberként tudnak dolgozni.
Pályaválasztáskor is fontos az önbizalom dadogóknak
Sokszor hangoztatom, a pályaválasztás inkább függ a személyiségtől, az érdeklődési körtől, mint a dadogástól. Hiszen számtalan példa mutatja, ha valakiben erős a szereplési vágy, akkor a dadogása ellenére is lehet sikeres szónok (Demoszthenész), vagy színész (Őze Lajos).
Mi az, ami miatt nem kell aggódnod, hogyan fogod megállni a helyed a felnőtt életben? Az, hogy minden szakterületen vannak rutinok. A te szakmádban is lesznek olyan mondatok, amit akár naponta többször megismételsz.
Például egy eladó, ha belép a vásárló az üzletben, köszön, megkérdezi, segíthetek? Egy pincér, mikor kimegy a vendég asztalához, viszi az étlapot, megkérdezi, milyen italt kérnek. Az orvos is, mikor a betegeivel találkozik, a beszélgetés egy része „rutin mondatok és kérdések”.
Természetesen mindig lesznek „nem várt” kérdések, mondatok, amire esetleg nem készültél. Ezért fontos, hogy legyél rugalmas, tud kezelni az ilyen helyzeteket is.
Hogy közben dadogni fogsz?
Hát persze, de ez akkor jó, ha a munkád értékéből, az alkalmasságodból nem fog levonni semmit. Mikor még én is ezen dolgoztam, velem is előfordult, hogy a munkámmal, feladataimmal kapcsolatos mondatokat hibátlanul mondtam. De ha valaki megkérdezte, mit főztél tegnap? Már elkezdtem dadogni, kiestem a szerepemből. Ezt is meg kell tanulni kezelni.
Úgyhogy nagyon fontos, fogadd el magadat olyannak, amilyen vagy. Dadogóként is ugyanolyan ember vagy, mint az átlag. Időnként hibázol, elbuksz. A kérdés csak az, mit tanulsz belőle?
Én ezt többet meg sem próbálom vagy el kezdesz azon gondolkodni, hogyan tudom mégis megugrani ezt az akadályt?
Ilyenkor nagyon fontos az önbizalom dadogóknak.
Ha te is az utóbbiak közé tartozol, akik a dadogásuk ellenére igyekeznek a legtöbbet kihozni magukból, akkor neked való a Győzd le a dadogásod email tanfolyam. Itt megmutatom azokat a buktatókat és megoldásait, amit felnőtt dadogóként magam is megtapasztaltam, átestem.
Minden dadogás gyerekkorban kezdődik, így elmondhatjuk, 20-30-40 éves korunkra többet beszéltünk dadogva, mint dadogás nélkül. Ezért mondják azt, hogy a dadogás beépül a személyiségbe. Viszont a személyiségünk életünk végéig alakul, változik. Rajtad is múlik, kijössz ebből a „dadogós rutinból”, vagy a kényelmesebb megoldást választod, bent maradsz a komfort zónádban?
A dadogás legyőzhető felnőttkorban is, nem álom többé!
Az 5 hónapos email tanfolyam amolyan gyorsító sáv. Neked már nem kell bejárnod azokat a zsákutcákat, kipróbálnod olyan gyakorlatokat, ami nekünk dadogóknak vajmi keveset érnek. Olyan eszközöket adok a kezedbe, olyan gyakorlatokat tanulsz, amivel folyékonyabbá tudod tenni a beszédedet. Gyorsabban tudsz haladni, érezhető eredményeket elérni.